Мінімальна зарплата на 2019 рік в Україні


 

Мінімальна зарплата на 2016 рік в Україні

 

 

Мінімальна зарплата на 2019 рік в Україні збільшиться тільки з 1 сiчня. Збільшення окладу буде незначним, але приємним. Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може встановлюватися оплата за виконану працівником місячну норму робіт. Згідно з пунктом 5 статті 38 Бюджетного кодексу України розмір мінімальної заробітної плати визначається в Законі про Державний бюджет на відповідний рік.


Таким чином, якщо зараз мінімальна заробітна плата в Україні становить тисячі триста сімдесят два гривні, то з 1 сiчня 2019 року вона становитиме 4170 гривень. Останній раз мінімальна зарплата індексувалася 1 вересня 2017 року. Тоді вона підвищилася на 160 гривень. Примітно те, що згідно з держбюджетом, прожитковий мінімум з 1 травня піднімуть — до 1 399 гривень. Тобто в українців ще 51 гривня буде зайвою і вони її зможуть відкласти. Як повідомляють в уряді країни травень 2018 — це не остання індексація мінімальної заробітної плати. Ще одна планується на грудень. Тоді вона підвищиться до 1550 гривень. А прожитковий мінімум на одну особу зросте до 1496 гривень, що означає, що тепер у кожного українця буде мінімум 54 зайві гривні.


На 2019 рік в Україні мінімальна зарплата, як ви вже зрозуміли виросте. Але напевно всіх хвилює питання з чим це найбільше пов'язано. Так ось будь-яка людина, яка хоч трохи розуміється на економіці знає, що зростання мінімальної зарплати і зростання прожиткового мінімуму тісно пов'язані і перше повністю залежить від другого. Чим більше прожитковий мінімум, тим більше повинна бути мінімальна оплата праці. А вже збільшення прожиткового мінімуму береться від підвищення цін на товари і послуги першої необхідності, які ростуть внаслідок економічної кризи, який є в країні вже кілька років.


На що українці витрачають свою зарплату


Звичайно, мінімальна зарплата на 2019 рік в Україні дуже маленька. І зрозуміло її вистачає тільки на найнеобхідніше. Згідно з даними статистики:

50% своєї зарплати українці витрачають на продукти харчування, тобто на їжу;


  • 8% йде на ліки;
  • 7% — на бензин;
  • 3% на покупку побутової хімії та косметичних засобів;
  • 3% українці витрачають на одяг і взуття;
  • 4% на книги і побутову техніку;
  • 1% свого заробітку на місяць вони віддають на покупку килимів і меблів;
  • більше 20% від зарплати українці віддають за алкоголь, тютюн і розваги.
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Комментариев 0